Історія

Ідея фінансової допомоги виникла в 50-х роках XIX століття в Німеччині. Видатні німецькі кооператори Герман Шульце-Дейлич і Фрідріх Райффайзен майже одночасно запропонували різні підходи в організації кооперативного кредитування: один - для міського населення, інший - для сільського. Відповідно, були і два типи кредитних кооперативів: кредитні товариства Райффайзена і ощадно-кредитні суспільства Шульце-Дейлича.

Незабаром після появи в Німеччині подібні суспільства виникли у Великобританії та в Італії, а потім поширилися в Європі, Північній Америці, Ірландії, Канаді і Австралії. Повсюдний розвиток кредитної кооперації привів до того, що в 1971 році була створена Всесвітня Рада Кооперативних спілок, яка сьогодні представляє кредитний рух в 105 країнах світу. Всього у світі налічується більше 57,5 тисяч КС з сумарними активами в 1 793 млрд. доларів, які об'єднують 217 мільйонів членів.

Є інформація, що перший з'їзд кредитних товариств Російської імперії відбувся саме у Бердянську. Що стосується України, то КС для нашої країни не бути чимось новим, а просто давно забуте старе. Адже кредитний рух в Україні зародився ще в другій половині XIX століття, і знищений він був радянською владою в 1918 році. Кредитні спілки в Західній Україні проіснували до приходу радянської влади в 1939 році.

Сьогодні на фінансовому ринку України працює близько 588 КС! Стрімкий розвиток кредитних спілок сприяв тому, що в 2006 році Кабінет Міністрів затвердив "Концепцію розвитку системи кредитної кооперації України".

Число громадян в Україні, що об’єдналися в КС становить 775 тис. чоловік, а загальні активи  – 2 232, 3 млн. гривень.

Одним з представників кредитних спілок у Бердянську є кредитна спілка " Благо", яка була заснована в 1995 році. Статут був перереєстрований в 2004 році, і зараз кредитна спілка "Благо" має усі необхідні документи для провадження своєї діяльності.